Każdy dzień ma znaczenie

aaa

dekoracja textBreak
parzenica parzenica

2017/04/25

Wzmacnia, Leczy, Odchudza

dekoracja

 

Te trzy cechy bardzo trafnie opisują nam Kaszę Jęczmienną a właściwie jej działanie na nasz organizm. Kasza Jęczmienna w naszym kraju postrzegana jest niestety jako głównie pasza dla zwierząt i surowiec do produkcji piwa. Jej walory smakowe i odżywcze zna niewielu z nas, a szkoda bardzo bo.....
Kasza to doskonałe źródło błonnika. Jak wiadomo w skutecznym i zdrowym procesie odchudzania dobry błonnik jest na wagę złota. Kasza po spożyciu wchłania w naszym żołądku wodę co powoduje długie uczucie sytości.
Kasza jęczmienna zawiera także fito związki, takie jak sterole i tokotrienosterole, które obniżenie stężenia cholesterolu we krwi. Z kolei przeciwutleniacze (kwas felurowy, proantocyjanidyny i katechiny), mają właściwości przeciwalergiczne, przeciwwirusowe, antybakteryjne, spowalniające procesy starzenia. Działają także przeciwnowotworowo, przeciwzapalnie. Wzmacniają mięśnie i naczynia krwionośne, chroniąc przy tym miąższ wątroby, nerki i serce.
Aż dziw bierze że ten rodzaj pokarmu znany już przez starożytnych Słowian został przez nas tak bardzo zapomniany.
My ze swojej strony chcemy kaszę przypomnieć i lansować. Jest ona wspaniałym dodatkiem do potraw mięsnych jak i podstawa dania głównego.

Wzmacnia, Leczy, Odchudza

dekoracja